Vitaj na stránke testovača Letnej Školy Programovania.

Čo je Letná Škola Programovania?

Letná škola programovania je akcia, na ktorej ťa chceme naučiť čo najviac algoritmov, dátových štruktúr a rôznych prístupov. Akšak nie len teoreticky, ale aj prakticky. Na to slúži tento testovač.

Čo je to testovač?

Na tejto stránke môžeš odovzdávať svoje programy. Testovač ti ich, ako už jeho názov napovedá, otestuje, a povie ti, či si ho naprogramoval správne.

Predtým ako odovzdáš svoj prvý program sa však musíš zaregistrovať a potom prihlásiť. Ak budeš mať s odovzdaním problémy, pozri si video Ako odovzdať program?.

Ak ti čokoľvek na stránke nefunguje alebo sa ti niečo nepáči, napíš prosím na davidb@ksp.sk a o hodinu to tu možno bude.

Kde a ako písať programy?

Nástroj na písanie a kompilovanie programov si môžeš stiahnuť do svojho počítača. Ak nevieš ako, nezúfaj a pozri si Ako nainštalovať Python?.

Ak nevieš na svojom počítači kompilovať/spúšťať skripty, tak na písanie programov môžeš použiť SPOJ IDE. Vyber si jazyk, v ktorom chceš programovať, napíš program a stlač run (vpravo dole). Pre odovzdanie na testovač si stiahni program (vpravo hore - download code) a odošli ho.

Pre informácie o tom, ako sa má správať tvoj program si prečítaj Čo odovzdávať?.

Učebné texty k niektorým témam (polia, dátové štruktúry, grafy) nájdeš v Kuchárke KSP. Okrem toho sme pripravili stránku s ďalšími zdrojmi.

Máme pre Teba aj python tutoriál.

Tento článok bol naposledy zmenený: 7. júl 2022 23:47