Vitaj na stránke testovača Online Školy Programovania.

Čo je Online Škola Programovania?

V rámci plošného zatvorenia škôl a posunutia našich sústredení sme sa rozhodli vytvoriť náhradný program - Online Škola Programovania. Chceli by sme ti ponúknuť spôsob, ako sa cez toto obdobie nenudiť, a ešte sa aj pritom naučiť programovať, prípadne sa zlepšiť. Ak chceš vedieť viac o Online Škole programovania, choď na našu stránku ksp.sk/osp20. Tam nájdeš všetky potrebné informácie.

Čo je to testovač?

Na tejto stránke môžeš odovzdávať svoje programy. Testovač ti ich, ako už jeho názov napovedá, otestuje, a povie ti, či si ho naprogramoval správne.

Predtým ako odovzdáš svoj prvý program sa však musíš zaregistrovať a potom prihlásiť. Ak budeš mať s odovzdaním problémy, pozri si video Ako odovzdať program?.

Ak ti čokoľvek na stránke nefunguje alebo sa ti niečo nepáči, napíš prosím na davidb@ksp.sk a o hodinu to tu možno bude.

Kde a ako písať programy?

Nástroj na písanie a kompilovanie programov si môžeš stiahnuť do svojho počítača. Ak nevieš ako, nezúfaj a pozri si Ako nainštalovať Python?.

Ak nevieš na svojom počítači kompilovať/spúšťať skripty, tak na písanie programov môžeš použiť SPOJ IDE. Vyber si jazyk, v ktorom chceš programovať, napíš program a stlač run (vpravo dole). Pre odovzdanie na testovač si stiahni program (vpravo hore - download code) a odošli ho.

Pre informácie o tom, ako sa má správať tvoj program si prečítaj Čo odovzdávať?.

Učebné texty k niektorým témam (polia, dátové štruktúry, grafy) nájdeš v Kuchárke KSP. Okrem toho sme pripravili stránku s ďalšími zdrojmi.

Máme pre Teba aj python tutoriál.

Tento článok bol naposledy zmenený: 11. august 2020 9:07